Pehmed ja siidised käed külmal ajal - see ei ole võimatu!

Sageli hakatakse käte nahale suuremat hoolt osutama just sügis-talvisel perioodil, kui külm õhk muudab naha kuivaks ja vahel lausa ketuliseks. Ideaalis tuleks käte nahale tähelepanu pöörata aastaringselt, sest käed on vältimatus kontaktis välismaailmaga, st erinevate ärritavate teguritega. Peamised ärritajad on vesi, seep, desinfitseerimisvahendid, aga samuti ka tööiseloomust olenevalt erinevad ained/materjalid (muld, puhastusvahendid, õlid, šampoonid, tärpetiin jms). Ärritavad tegurid mõjutavad naha pH-d ning suurendavad veekadu ning kaitsva lipiid ehk rasvkihi kadumist nahast. Juba lõhenenud/kuiv nahk  soodustab ka edasist nahakahjustust, sest kätele on raske puhkust anda ning keeruline on vältida kokkupuudet kõikide ärritajatega.

Ärritavate teguritega kokkupuute vähendamine on käte nahahoolduse juures, aga kõige tähtsam punkt. Siinkohal on suurimaks abimeheks kindad! Nõude pesemisel, laste vannitamisel, pesu pesemisel jm kokkupuutel veega tuleks kanda kummikindaid ning jälgida, et vesi ei pääseks kinda sisse. Samuti tuleks kinnastega kaitsta käsi õues - külmade temperatuuride eest, aga ka nt. jõusaalis, et vähendada hõõrdumist ja aiatöödel, kokkupuutel mullaga. Samuti on kindad suureks abimeheks öösel, sest aitavad kreemidel efektiivsemalt imenduda. Õhtul tuleks nahale kanda rikkalik nahka pehmendav kätekreem ning selle peale vajadusel oklusiivne ehk veekadu takistav salv (vaseliin, lanoliin), seejärel panna kätte puuvillast, siidist või ka vinüülist kindad - mis iganes on enda jaoks mugavam. Kui kinnastega on harjumatu magada, siis võib kindaid hoida käes 20-30min ning seejärel need eemaldada.

Veega kokkupuudet saab mingil määral vähendada, aga käte pesemine on tervisekaitse seisukohast üks tähtsaim samm ning seda tuleb päeva jooksul ikkagi teha. Et käte pesemine oleks nahasõbralikum, tuleks valida sobiv vee temperatuur - vesi ei tohiks olla liiga külm ega kuum, ideaalne on leige vesi. Kätepesuks tuleks eemaldada sõrmused, et vesi (niiskus) ja seep ei jääks sõrmuse alla kinni. Käte pesemiseks tuleks ideaalise kasutada lõhnavabu seepe või õrna puhastusgeeli. Kindlasti ei tohiks käsi pesta nõudepesuvahendiga. Pärast igat kätepesu peaks käed ka koheselt kreemitama. Seda harjumust aitab juurutada see, kui kätekreem asetada kraanikausi kõrvale või mujale nähtavasse kohta.  Lisaks eelnevalt nimetatud nippidele, tuleks hoiduda ka käte- ja küünenaha nokkimisest ja nahakettude eemaldamisest.

On levinud ütlus, et käed ja kael reedavad vanuse. Regulaarne käte nahahooldus ja kvaliteetsete toodete kasutamine aitab hoida käed pehmed ja siidised.
Kätekreemid on ideaalne toode kingikotti, sest tegu on nii universaalse ja paljukasutatava nahahooldustootega.