Talvine nahahooldus

DDifference

Kuidas talveperioodil oma naha eest paremini hoolt kanda?

Veebruar, märts ja aprill on naha jaoks kolm kõige raskemat kuud. Talve lõpuks muutub ka kõige paremini hooldatud nahk kuivaks. Muidu kuiv nahk kipub kuivama aga “rosinaks”. Meie tuuline kliima ja sise- ning väliskeskkonna niiskuse vahe ja temperatuuride suured kõikumised aitavad kaasa sellele, et enamikel nõrgeneb naha normaalne kaitsevõime. Nõnda tungivad argipäeva nii punetus, kiskuv tunne, karedus kui ka punnid ja vistrikud.

Eesti keeles kasutatakse sõna “kuiv” kahe erineva nahaseisundi puhul. Kuiv nahk on selline, milles pole piisavalt rasu. See on õhuke, kare ja ebaühtlane ning reageerib ilmastikuoludele. Huvitaval kombel ei imendu tooted kuiva naha puhul kergesti. Nahk on sageli toodete suhtes ärrituv ja sobivat hooldust on keeruline leida – tundub, nagu miski ei sobi.

Niiskusvaene nahk on selline, milles pole piisavalt vett. Väljanägemine on tuhm, nahk tundub pingul ja on tihti tundlik. Mõnikord hakkab see niiskusvaeguse kompenseerimiseks rasu üle tootma, tulemuseks on vistrikud. Poorid võivad olla nii suured kui ka väikesed. Niiskusvaene või teisisõnu dehüdreeritud nahk imab tooteid ülimalt kiiresti. See puudutab ka meiki, nahk imab jumestuskreemist vee endasse ja selle tulemusena võib jääda jume laiguline. Neil kahel seisundil ei ole alati lihtne vahet teha ja need võivad esineda ka koos.

Talve teeb talutavaks niiskuse ja toitainete rikas hooldus. Jäljgige nüüd, et puhastate nahka õli või piimaga, toniseerite niiskust lukustava näoveega, turgutate niiskustaset tõstva seerumiga ja hellitate hulgaliselt niisutavaid ning toitaineid sisaldava kreemiga. Ained, mida valida: hüaluroonhape, niatsiinamiid, skvalaan, aaloe, baasõlid (jojooba, viinamarjaseemne, argaania, päevalilleseemne, mandli) ja taimsed võid (mangovõi, shea või).

Hellita oma nahka Eesti loodusest inspireeritud toodetega, mis hoolitsevad sinu naha eest!