D'Difference - Mida tähendab VEGAN nahahoolduses?

kingitus

MIDA TÄHENDAB VEGAN NAHAHOOLDUSES?

 

Väga keeruline ja mitmetahuline on see maailm, sest VEGAN tähendab AINULT seda, et toode ei sisalda loomset päritolu aineid. VEGAN fakt ei näita toote looduslikkust, testide olemasolu pole nõutud. Julgustav ja rõõmustav on see, et paljud ained, mis varem olid ainult loomset päritolu, on täna leidnud taimse alternatiivi. Näiteks, skvalaan on paljudes artiklites ja nimistutes endiselt loomne komponent (päritolu: haimaksa õli) kuigi seda saadakse väga edukalt oliivõlist. Sama on glütseriiniga, mida täna saadakse sageli kookosest. Lugedes toote INCI (koostisainete) nimekirja, näete te vaid sõna squalane ja glycerin, aga tee ei saa teada selle koostisaine päritolu. Parimad võimalused kindla teadmise saamiseks on tootjafirma käest uurimine või pakendil oleva tähise usaldamine.

D'Difference 

Enim tuntud loomset päritolu ained nahahoolduses: mesi, mesilasvaha, lanoliin, piimaproteiinid, teolima, kollageen, elastiin, karmiin, glukosamiin, siidiproteiinid. Vanasti kuulus siia ka hüaluroonhape, aga ma tõesti usun, et enam mitte, sest seda nahaomast imeniisutajat on väga lihtne laboris sünteesida.

mesi

D'DIFFERENCE tooted on aegade algusest peale olnud peaaegu VEGAN. Ainus loomset päritolu komponent oli siidiproteiinid. Väga heade omadustega naha niiskussisalduse hoidja ja naha pinna siidiseks muutja. Siidiproteiinide asenduseks leidsime meie siidi polüpeptiidid, mis moodustavad nahale kaitsekihi, hoiavad niiskust naha sees, kaitsevad keskkonna kahjulike mõjude eest ja muudavad naha pinna siidsiledaks. Tootmisviis on fermenteerimine suhkruroost ja suhkrupeedist. Oleme asendanud loomset päritolu siidiproteiinid taimset päritolu siidi polüpeptiididega peaaegu kõikides toodetes ja lisanud karpidele VEGAN tähise. Mõne toote puhul me asendust ei teinud, aga võtsime siidiproteiinid tootest välja. Kui karbil VEGAN tähist veel pole, siis toimub asendus uue tootmispartii puhul.

 

VEGAN teemaga kerkib alati üles ka cruelty free ehk loomade peal testimine. Alates 11.03.2009 on EUs valmistoodete ja koostisainete loomade peal testimine keelatud. Teema, millele me ei mõtle, on see et enamik koostisaineid on loomade peal juba ammu ära testitud ja seetõttu võib cruelty free sümboolikasse mitmeti suhtuda. Rusikareegel on see, et võite end tunda rahulikumalt kui ostate EU päritolu tooteid. Mitmed Aasia riigid, eelkõige Hiina, nõuavad loomadel testimist juhul kui tooteid müüakse jaekaubandusvõrgus. E-poodide puhul on reeglid lihtsamad. Ehk et kui bränd väidab, et on väga loomade õiguste poolt, aga müüb Hiina jaeturul, siis on bränd silmakirjalik. Kuna teema on aktuaalne, siis suured ja tuntud, kaua turul olnud brändid tegelevad tänu Hiinas müümisele pidevalt enda õigustamisega. Gigantide müügid on tänu teadlikkuse tõusule, alternatiivide olemasolule ja sageli tänu ostjate tüdimusele langemas. Osaliselt tänu sellele on väikestel, uutel, iseseisvatel brändidel lihtsam turule tulla, suure töö ja pisukese õnne korral ka edukaks saada.

D’DIFFERENCE puhul olen Aasias kogenud seda, et sisseostjad küsivad hästi kavalalt:”Millised on teie plaanid Hiinas?” Kuna meie oleme Hiina turu lisaks loomkatsetele ka paljude teiste murede tõttu (kopeerimine jms) välistanud, siis öeldakse sageli, et Hiina turu välistamine, on üks võimaliku koostöö alustamise tingimusi. Sama teemaga puutusime kokku ka Austraalias.

Ajad on huvitavad ja tootjatel ning brändidel ei ole muud võimalust kui tulla kaasa tarbijate uute ootustega: looduslik, tõhus, VEGAN, julmusevaba, jätkusuutlik, avatud ja läbipaistev ning enda eksimusi tunnistav. Meile see sobib, sest D’DIFFERENCE kannab samu väärtusi.